Porady

Jak znaleźć najlepszy dom seniora w 7 krokach

Nasi bliscy są dla nas najważniejsi i często mierząc się z sytuacją, w której musimy zapewnić im całodobową opiekę, a nie mamy takiej możliwości w domu, bądź nie mamy czasu, dotykają nas wyrzuty sumienia i strach związany ze znalezieniem odpowiedniej placówki.

Szukając DRUGIEGO DOMU dla naszego seniora, chcemy mieć pewność, że opieka będzie na najwyższym poziomie. Często nie wiemy, czym się kierować, podejmując decyzję o wyborze DOMU SENIORA. Poniżej przedstawiamy 7 kroków ułatwiających znalezienie idealnej placówki opiekuńczej.

  1. Upewnij się, że placówka posiada zezwolenie wojewody oraz została wpisana do rejestru placówek świadczących usługi z zakresu całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub osobami starszymi. Takie informacje odnajdziesz na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego.

  2. Ważnym aspektem jest to, czy placówka została przystosowana dla osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek powinien być bez barier architektonicznych. Niezbędne są także uchwyty dla osób niepełnosprawnych m.in. w łazienkach. Sprawdź czy w domu znajduje się łazienka do mycia osób leżących.

  3. Odwiedź ten Dom Seniora osobiście! Zwróć uwagę na panującą tam atmosferę, czystość oraz zapach.

  4. Dowiedz się w jaki sposób organizowane są posiłki i czy przygotowywane są na miejscu, czy dostarczane jako catering. To bardzo ważne, gdyż przygotowując posiłki w kuchni znajdującej się w domu, mogą być one lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb Pensjonariuszy.

  5. Zapytaj o możliwość odwiedzin. Czy odbywają się w określonych godzinach, czy możesz odwiedzić bliską osobę o każdej porze? Czy w budynku znajduje się pokój, w którym będziecie mogli spędzić kameralnie czas? Czy będziesz mógł zabrać bliską Ci osobę na spacer?

  6. Koniecznie zapoznaj się z umową oraz regulaminem wybranego przez Ciebie miejsca.

  7. Pamiętaj, że nie warto kierować się wyłącznie ceną. Często za ceną idzie jakość świadczonych usług oraz standard budynku. Najważniejsze jest przecież to, by zapewnić ukochanej osobie opiekę na najwyższym poziomie!

W naszym Domu Seniora „Lawendowy Zakątek” świadczymy usługi na najwyższym poziomie! Jeżeli chcesz skorzystać z naszej oferty zadzwoń: 575 757 647.

BEZPŁATNY EBOOK